1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Нік Вуйчич - народжений без рук, без ніг

Ніколас Вуйчич народився 04 грудня 1982 року в австралійському м. Мельбурн в сім'ї сербських емігрантів. Мати – медсестра, батько - пастор. Нік Вуйчич маленький

Це був їхній довгоочікуваний первісток. Батько був присутній при пологах. Він побачив плече немовляти - що таке? Немає руки… Борис Вуйчич зрозумів, що треба зараз же вийти з кімнати, щоб дружина не встигла помітити, як він міняється на обличчі. Він не міг повірити в те, що побачив.
Коли до нього вийшов лікар, він почав говорити:
«Мій син! У нього немає руки!? »
Лікар відповів: «Ні ... У вашого сина немає ні рук, ні ніг».
Малюк народився без рук і без ніг, і лише на місці лівої ноги у нього була якась подоба стопи з двома пальцями.
В той день плакало все пологове відділення - медсестри, акушери і навіть бувалі лікарі. Та Нік був абсолютно здоровим, тобто при всіх його страшних вроджених вадах, решта його організму працювала справно.
Після кількох місяців сум'яття, моря сліз і спустошеності, батьки Ніка змирилися і почали просто жити. Пізніше його мати розповідала, що вони не наважувались в той час заглядати в майбутнє надовго - вони просто-напросто ставили собі невеликі завдання і вирішували проблеми одну за одною, малими кроками. Отак складно , боляче і дуже незвично почалося життя маленького австралійця на ім'я Нік.Нік Вуйчич з трубочкою
 Будучи малим, він зовсім не замислювався наскільки і чим саме він відрізняється від своїх однолітків. Розуміння прийшло пізніше, коли Нік Вуйчич почав підростати.
По неділях він ходив на заняття в церковну школу. Там вчили, що Господь усіх любить. Нік не розумів - чому тоді Бог не дав йому те, що є у всіх. Коли дорослі підходили і говорили, що в нього буде все добре, то він їм не вірив. Ніхто не міг йому пояснити, чому він такий, і ніхто не міг йому допомогти, навіть Бог.
І от у вісім років Ніколас вирішив втопитися у ванні. Він попросив маму віднести його туди. «Я повертався обличчям у воду, але втриматися було дуже складно. Нічого не виходило. За цей час я уявив картину свого похорону - ось стоять мої тато і мама ... І я зрозумів, що не можу себе вбити. Все, що я бачив від батьків - це їхню любов до мене». Більше він не намагався покінчити з собою, але все думав - навіщо ж йому жити. Адже він не зможе працювати, не зможе взяти за руку свою наречену, не зможе взяти свою дитину на руки, коли та заплаче.


Мама казала йому: «Нік, ти Богові потрібний. Я не знаю, як. Я не знаю, коли. Але ти зможеш Йому послужити».
Нік навчився ходити, плавати, кататися на скейті, грати на комп'ютері і писати. Батьки домоглися, щоб сина взяли в звичайну школу. Нік став першою дитиною-інвалідом у звичайній австралійської школі.
Але однолітки відмовлялися з ним грати, відганяли його від себе.
Щовечора Нік молився Богу і просив його: «Боже, якщо ти дійсно є і любиш мене, тоді чому Ти створив мене без рук і без ніг? Яке життя я можу прожити? Боже, сотвори чудо, дай мені руки і ноги!»Він плакав і сподівався, що, коли прокинеться вранці, руки і ноги вже з'являться. Та чудо не ставалось. Мама з татом купили йому електронні руки. Але вони були занадто важкими і Нік продовжував користуватись лише тією подобою лівої ноги, що дісталася йому при народженні.Нік Вуйчич з собакою
У п'ятнадцять років Нік відкрив Євангеліє і прочитав притчу про сліпого від народження. «Учні запитали: Учителю, хто згрішив: чи він сам, чи батьки його, що сліпим він родився?. Ісус відповів: Не згрішив ані він, ні батьки його, а щоб діла Божі з'явились на ньому». Нік признався, що саме в цей момент він перестав сердитись на Бога.
«Тоді я усвідомив, що я - не просто людина без рук і ніг. Я - творіння Бога. А Бог знає, що і для чого Він робить. А не відповідає на мої молитви тому, що хоче змінити моє серце більше, ніж змінити обставини мого життя.
Багато часу Нік проводив у роздумах про Бога. У своїй вірі він навчився черпати сили. Він визнав, що якщо Бог створив його таким, значить саме таким він Богу й потрібен. Головне знайти, зрозуміти своє призначення в житті.
 Нік Вуйчич на сценіВідповідь прийшла в  дев'ятнадцять років, коли він був уже студентом Університету Гріффіта (Griffith University), в якому  вивчав фінансове планування. Одного разу, отримавши пропозицію виступити перед студентами, Нік просто розповів їм те, що знав сам. До кінця його короткої промови, в залі багато людей плакали. Одна з дівчат навіть вискочила на сцену, щоб обійняти Ніка. В той вечір, повернувшись додому, він оголосив батькам, що раз і назавжди зрозумів, чим він може і хоче займатися в житті. Нік Вуйчич хотів говорити з людьми, хотів стати оратором, проповідником.
Він твердо вирішив не залишатися в чотирьох стінах і не стояти на місці - перед ним був відкритий цілий світ, повний людей з їх стражданнями і бідами. І Нік відчував, що кожному з цих людей йому є що сказати.Нік Вуйчмч фотографується
З того часу і почалися його мандри, під час яких Вуйчич об'їздив більше двох десятків країн, вимовляючи по 250 промов на рік. А кількість пропозицій виступати перевищували можливості Ніка.
«Я не завжди встаю вранці з посмішкою на обличчі. Буває, спина болить, - каже Нік, - Але, тому що в мені є велика сила, я продовжую робити маленькі кроки вперед, кроки немовляти. Сміливість - це не відсутність страху, це вміння діяти, покладаючись на допомогу Бога, а не на свої сили.»
«Я не міг знайти нічого іншого, що дало б мені зрозуміти про те, хто я, навіщо я живу, і куди піду, коли помру. Без віри нічого не має сенсу.»
«У цьому житті дуже багато болю, тому повинна бути абсолютна Істина, абсолютна надія, яка вище всіх обставин. Моя надія - на небесах. Якщо зв'язуєш своє щастя з тимчасовими речами, то й щастя буде тимчасовим.»

Нік Вуйчич підіймається
«Мені потрібні мої випробування, щоб розумів, наскільки я залежу від Бога. Іншим людям потрібно моє свідчення, щоб розуміли, що "сила Божа в немочі звершується".

 «У житті трапляється, що ви падаєте, і, здається, піднятися немає сил. Ви замислюєтеся тоді, чи є у вас надія ... У мене немає ні рук, ні ніг! Здається, спробуй я хоч сто разів піднятися - не вийде. Але після чергової поразки я не залишаю надії. Я буду пробувати ще раз і ще раз. Я хочу, щоб ви знали, невдача - це не кінець. Головне – яким буде фініш. Ви збираєтеся фінішувати сильними? Тоді ви знайдете в собі сили піднятися - ось таким чином». Нік падає на живіт, а потім спирається чолом, допомагає собі плечима і встає. Жінки в залі починають плакати. А він починає дякувати Богу.

Ніу Вуйчич обіймає

 

Нік не може потиснути нікому руку - він обіймає людей. І навіть встановив світовий рекорд. Хлопець без рук обійняв 1749 осіб за годину. Він написав книгу про своє життя, набираючи на комп'ютері 43 слова на хвилину.

 

 Нік Вуйчич сьорфінг

 У перервах між робочими поїздками він рибалить, грає в гольф, займається серфінгом, плаває і навіть пірнає з трампліна у воду. Нік багато подорожує по світу, надихаючи мільйони людей. Зараз він живе в США.

 

Нік Вуйчич з жінкою та сином

 

12 лютого 2012 року Нік Вуйчич одружився на Канає Міхаяра. А 14 лютого 2013 року у Ніка Вуйчича і його дружини Канає народився син Кіеші Джеймс Вуйчич.
Кіеші Джеймс Вуйчич - вага 8 фунтів 10 унцій (3 кг 600 г), зріст 21 ¾ дюймів (53 см).  «Десять пальців на руках і десять пальців на ногах!», - радіів батько. Щасливі батьки отримали сотні тисяч привітань від людей зі всього світу.
Ніколас Вуйчич на власному прикладі переконливо доводить, що для того, щоб жити повним життям, досягати успіху в кар'єрі та особистому житті, не обов'язково бути схожим на інших.