1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ШЛЕЙФ РАДІАЦЇ З ЯПОНСЬКОЇ "ФУКУСІМИ" НАКРИЄ США

 

Шлейф радіації з аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японіїв четвер пройде через Тихий океан, зачепить Алеутські острови, а до вечора п'ятниці накриє Південну Каліфорнію і південний захід США, зокрема штати Невада, Юта і Арізона.

Такий прогноз надали в Організації з Угоди про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) при ООН. За даними експертів, рівень концентрації опромінення в шлейфі буде невисокий і у найгіршому випадку дуже незначно позначиться на здоров'ї мешканців США.

Загрози поширення радіації на Далекому Сході Росії не передбачається. На російському узбережжі Тихого океану ведеться постійний моніторинг радіаційного фону, за ситуацією спостерігають фахівці більше 30 гідрометеорологічних станцій.

Тим часом рівень радіації в районі АЕС практично не знизився, незважаючи на операцію з охолодження реактора - вранці гелікоптери японських сил самооборони почали скидати воду на третій енергоблок аварійної станції.

Напередодні американські і японські експерти заявили про можливість "критичного" сценарію на "Фукусіма-1" у зв'язку з тим, що в басейнах відпрацьованого палива третього і четвертого реакторів не залишилося води. Інтенсивність радіоактивного випромінювання може різко зрости через нагрівання паливних стрижнів.

Голова Комісії з ядерного регулювання США (NRC) Грегорі Яцко заявив, що фахівцям, що працюють зараз на АЕС, загрожує смертельна небезпека.

"Доза радіації, яку вони можуть отримати, може виявитися летальною, причому за дуже короткий час", - зазначив він.

Зі свого боку, в Токіо заявили, що США дуже драматично оцінюють ситуацію в Японії. Генеральний секретар кабінету міністрів Юкіо Едано дав зрозуміти, що у Вашингтоні одержують інформацію із запізненням, тому вона вже не є актуальною.

Крім того, за словами Едано, американська влада перестрахувалися, рекомендуючи своїм громадянам евакуюватися з 80-кілометрової зони навколо аварійної АЕС. Сама Японія вивезла людей лише з району радіусом 30 км навколо станції.

Нагадаємо, надзвичайна ситуація на АЕС в Японії виникла після катастрофічного землетрусу і цунамі 11 березня, які зруйнували схід острова Хонсю. Жертвами стихії стали більше 5 тисяч людей, тисячі досі вважаються зниклими безвісти.

Будівля першого енергоблока на АЕС "Фукусіма-1" була зруйнована вибухом, паливні стрижні розплавилися на 70%. На другому енергоблоці картина не менш тривожна. Будівля також зруйнована, серйозно пошкоджена оболонка реактора, паливні стрижні розплавилися на 33%.